Zadní náprava

Zadní náprava

Co je zadní náprava k čemu slouží

Zadní náprava je systém zavěšení zadních kol, používaný zejména ve vozech PeugZadní nápravaeot, Citreon a Renault. Je to poměrně složitý systém, skládající se z několika prvků, jako jsou příčné nosníky, levý a pravý čep, jehlová ložiska, vahadla, pružiny a mnoho dalších. Všechny tyto díly ovlivňují naše pohodlí a také bezpečnost.

Ve vozech Citroen - Picasso, Saxo, Xsara, Berlingo a Peugeot - Partner, 106, 206, 306, nebo Renault - Laguna, Megane, Scenic a Kangoo se zavěšení může různě lišit, mají však společnou koncepci. Ložiska jsou chráněna pomocí těsnění, které se díky opotřebení časem uvolní, poškodí a tím ztratí těsnící schopnost. Do systému se dostane voda, nečistoty a koroze začne poškozovat jednotlivé části. To po té vede k řetězové reakci a díl se dříve nebo později poškodí. Nedoporučuje se tedy zanedbávat jakékoli příznaky poškození zadní nápravy.

Zásadní chyba je vyčkávat a podcenit příznaky. Většina lidí tento problém právě podceňuje, jelikož není hned viditelný a slyšitelný. Koroze má tendenci se rozrůstat a dříve nebo později vyplní mikroskopické mezery a zbaví komponenty vůle, tím se části znehybní.

Francouzské vozy jsou známé zejména pro jejich vysoký komfort, pohodlné řízení, dobrou přilnavost k vozovce a jemné zavěšení, za to jsou zodpovědné právě zadní nápravy techto automobilů. Jako téměř každý komponent automobilu je zadní náprava vystavena vysoké námaze, povětrnostním podmínkám, kvalitou vozovek, používáním, přetěžováním a tak dále. Nicméně díky profesionální renovaci zadní nápravy je tento problém snadno řešitelný. Na všechny naše produkty jako jsou  zadní náprava Peugeot - (106, 206, 306, Partner), zadní náprava Renault (LagunaMegane, Megane Combi, Kangoo), nebo zadní náprava Citroen (Saxo, Berlingo, Xsara, Picasso) poskytujeme záruku 3 roky a navíc bez omezení ujetých kilometrů.